Čtvrtek 27.1.2022 , Ingrid
Hledat

Právě dnes

Čtvrtek | 27. Ledna 2022

Letecké muzeum Olomouc

Letecké muzeum Olomouc vzniklo v červenci roku 2009, jako nápad leteckého sběratele a herce olomouckého divadla Zdeňka Svobodníka. Významným spoluzakladatelem a oporou muzea byl a je Dr. Roman Sperl, který, jakožto sběratel letecké techniky výrazně pomáhá nejen s rozšiřováním expozice, která se postupně stává zajímavou a uznávanou na mezinárodní úrovni.

Kolektiv muzea tvoří lidé různorodých odborností, od leteckých mechaniků, bývalých i aktivních pilotů, konstruktérů, až po "pouhé" fandy letectví a letadel, kteří jsou sdruženi v 1. leteckém školním pluku. Všichni dohromady na letišti Olomouc – Neředín budují letecké muzeum zaměřené hlavně na historii československého letectví.

Kromě muzea zde vzniká restaurátorská dílna, letecký depozitář a archiv.

Veškerá tato aktivita je dobrovolná a nemohla by vzniknout bez podpory statutárního města Olomouc, které pro tyto účely poskytlo dva hangáry o celkové rozloze 8 000 m2.

V nedávné době jsme opravovali letoun Lisunov Li-2 pro VHÚ, stejně tak letoun Tu-104A, Lockheed T-33 nebo např. britský DH-100 Vampire.

Několikrát jsme pracovali na letounech MiG-15, MiG-19, MiG-21, L-29 a dalších. Opravy a další práce provádíme pro partnerská muzea v ČR i zahraničí.

Adresa: Letiště Olomouc, hala č. 88 , 779 00 Olomouc  |  Ukázat na mapě

www: http://www.letecke-muzeum.cz
tel.: +420 604 772 478
e-mail: info@letecke-muzeum.cz


O firmě Letecké muzeum Olomouc - detail

Tato firma inzeruje také v těchto kategoriích

Fotogalerie firmy