Čtvrtek 6.5.2021 , Radoslav
Hledat

Právě dnes

Čtvrtek | 6. Května 2021

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Olomoucko

Na Poděbradech chystají plovoucí saunu, baňa je na prodej

Koncem saunování na Poděbradech zaváněl inzerát nabízející k prodeji stále populárnější „baňu“. Maringotku přebudovanou na saunu zprovoznil majitel na břehu u bistra Terasa v lednu 2019.


Plecharéna dostává novou střechu. Superhala za miliardu je prý dál ve hře

Zimní stadion v Olomouci bude mít novou střechu. Původní dřevěnou konstrukci nahradí ocel, čímž dojde ke zpevnění vnějšího krytu a zvýšení nosnosti. Práce na projektu za 32,6 milionu korun začaly tento týden a potrvají nejpozději do 1. srpna, aby neohrozily přípravu Kohoutů na nadcházející sezonu hokejové extraligy.


Rys se procházel ulicemi. Asi dorazil z Polska, vypustili tam odchované šelmy

Rys, který byl v minulých dnech opakovaně spatřen v několika obcích na Zábřežsku, patrně pochází z Polska. Do přírody Poláci v rámci projektu vypouští zvířata odchovaná v zajetí. To by vysvětlovalo, proč se šelma pohybuje i mezi lidskými obydlími.


Lidl chystá v Olomouci nový supermarket. Kde má vyrůst?

Novou prodejnu zamýšlí postavit na okraji Olomouce společnost Lidl. Ta již v krajském městě provozuje čtyři supermarkety a nedávno otevřela nově postavený obchod v Uničově.


Magistrát už obnovil služby. Mohly ale uniknout kontakty na obyvatele, varuje

Po hackerském útoku ze začátku dubna jsou od středy 5. května v provozu již všechny služby olomouckého magistrátu. V plném provozuje je také živnostenský odbor, jehož agenda zatím nefungovala naplno. Město zároveň občany varuje před možnými takzvanými phishingovými e-mailovými útoky.


Stavba krytého bazénu ve Šternberku začíná. Co nabídne?

Historická chvíle pro všechny plavce je tady. Na pozemcích v sousedství nemocnice zahajuje město Šternberk stavbu krytého plaveckého bazénu. Na investici vyčlenilo v letošním rozpočtu 141 milionů korun. Celkově si tento sportovní a relaxační stánek vyžádá přes 200 milionů korun.


Estakáda otevřela, po nové cestě od Olomouce už proudí auta. Podívejte se

Přerovský špunt na příjezdu od Olomouce překlenula nová autostráda. Estakáda nad železniční tratí v Předmostí, na jejíž spuštění už netrpělivě čekali řidiči, kteří trávili dlouhé minuty v kolonách pod podjezdem, se v úterý konečně otevřela dopravě. Nový most je dlouhý půl kilometru, vysoký 13 metrů a jeho stavba trvala osmnáct měsíců.


Uzavírky a jednosměrky. V Olomouci přestavují dvě rušné křižovatky

Zpozornět by v těchto dnech měli řidiči, ale i chodci, kvůli omezením a částečným uzavírkám na dvou rušných křižovatkách na západním okraji Olomouce na cestě mezi Neředínem a Tabulovým vrchem.


Pokácený mohykán u Krnova? Lidé se zlobí, kolegové se revírníka zastávají

Případ revírníka Tomáše Ledvoně, kterého chtějí Lesy České republiky propustit v souvislosti s pokácením mohutného dubu u Krnova, se dočkal velkého ohlasu. Veřejně se jej na sociálních sítích zastali někteří kolegové z oboru.


Chystejte plavky. Po chladu přijdou "tropy", teploty vystřelí přes dvacítku

Zatímco v nejbližších dnech užijeme ještě i bundy a deštníky, na přelomu týdne se už budou hodit spíše plavky. 


Tantrická masáž v Olomouci po čtyřech měsících. Klienti se nemohli dočkat

Po čtyřměsíční pauze vynucené vládními protiepidemickými restrikcemi se v pondělí setkala s klienty Jana Hejlová, která má v Olomouci studio, kde provozuje relaxační masáže. Vychází z tantrických meditačních technik.


Rozvolňujeme. V Ol kraji se vrací na základky všechny třídy, otevřou obchody

V Olomouckém kraji 10. května dojde s jistotou k dalšímu rozvolnění. V pondělí o tom rozhodla vláda a ve čtvrtek na tom nic nezmění.


Otevřená kadeřnictví v Olomouci: nápor zájemců i žehrání na testy

Postupné rozvolňování protiepidemických opatření umožnilo od tohoto týdne otevřít kadeřnictví, masážní salony a další provozovny související s péčí o tělo nebo o domácí mazlíčky. Holení či stříhání probíhá za přísných hygienických podmínek.


V Přerově zavřeli průtah kolem nádraží, staví se průpich

Nezvyklý pohled se naskytl lidem, kteří procházeli v pondělí ráno jindy frekventovanou Tovární ulicí v Přerově procházející kolem přerovského vlakového a autobusového nádraží. Silnici obsadila kvůli stavbě průpichu těžká technika, takže byla částečně neprůjezdná. Zbloudilé kamiony bylo občas možné potkat v Komenského ulici a auta se štosovala také v Palackého. Žádná kalamita se ale nekonala.


Bouzov otevřel hradní příkop, vydali se jím první turisté

První turisté se v pondělí vydali na procházku hradním příkopem na Bouzově. Zlepšující se epidemická situace dovolila alespoň prohlídku v této části hradního komplexu.


Senior daroval městu největší sbírku harmonik v Evropě. To pro ně buduje muzeum

Unikát, který v Evropě nemá obdoby, získalo darem město Litovel od místního občana Jiřího Sedláčka. Celoživotní sbírka obdivovatele harmonik čítá na 250 exponátů.


Olomoucký kraj si na větší rozvolnění počká, část je ale už pod stovkou

Kadeřnictví, kosmetika a další služby. Větší rozvolnění v Olomouckém kraji zatím epidemická situace nedovolila. Počet potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden měl daleko do rozhodující stovky.


Zahrada Věžky táhla davy, takto vypadaly trhy po pauze

Milovníci přírody a zahradničení se po nucené koronavirové pauze dočkali své oblíbené zahrádkářské akce – Farmářské a zahradnické trhy, Zahrada Věžky.


Májové radovánky na sněhu. Takto to teď vypadá na Červenohorském sedle

Pohodičku na sněhu si užívali výletníci na Červenohorském sedle v Jeseníkách, kde stále leží místy i desítky centimetrů sněhové pokrývky.


Helfštýn otevřel, přilákal zástupy lidí. Vyhrávala i kapela

Procházka rozkvetlou alejí, výšlap na kole po cyklostezce nebo klasický rodinný výlet autem. Příležitosti prohlédnout si po několikaměsíční odmlce rozlehlá nádvoří středověkého hradu Helštýn s nově zrekonstruovaným renesančním palácem si v sobotu nenechaly ujít stovky lidí. Turistická sezona tak úspěšně odstartovala.


Hanácké čmód! Motorkáři na Olomoucku vyrazili na spanilou jízdu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Burácení nad litovelským náměstím Přemysla Otakara připomíná první jarní bouřku. Vzduch sice ještě voní nočním deštěm a na zemi se občas zaleskne louže, ale slunce už zahnalo mračna daleko za obzor a teploměr ukazuje příjemných 13 stupňů. Za nezvyklé hromobití ve skutečnosti mohou účastníci druhého ročníku akce Hanácké čmód.


VIDEO: Výbuch v Jeseníkách. Pyrotechnici odpálili čtvrttunovou pumu z války

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Krásné podhůří Jeseníků mezi městy Bruntálem, Krnovem a Opavou zažilo nečekané sobotní ráno. Důvodem byl nález bomby z druhé světové války v Sosnové, který si vyžádal uzavření a evakuaci celé obce. Situaci jsme místě sledovali.  


Z dětského domova do života? Nic jednoduchého. Yourchance pomáhá i v Ol kraji

Obecně prospěšná společnost yourchance pomáhá mladým lidem z dětských domovů i pěstounské péče překonávat životní překážky. Krajští koordinátoři projektu Začni správně mají plné ruce práce i během pandemie.


Nová cyklostezka na Olomoucku už se rýsuje, takto teď vypadá

Mezi Litovlí a místní částí Tři Dvory se budou cyklisté pohybovat bezpečněji. Podél rušné silnice II/447 povede cyklostezka, jejíž výstavba je plném proudu.


Pozor na klíšťata! Jejich aktivita letí na Olomoucku nahoru

Ze dvojky na trojku z pětistupňové škály stouplo riziko napadení klíštětem ve třech okresech Olomouckého kraje. Parazit přenášející nebezpečné nákazy číhá všude. I ve městech. Konkrétně v olomouckých parcích ale podle odborníků nehrozí, že by infikovalo hostitele klíšťovou encefalitidou.